TVF

Bizi Takip Edin

Genç Kızlar Türkiye Şampiyonası’nda İlk Etap Sona Erdi

2017 – 2018 Voleybol Sezonu Genç Kızlar Türkiye Şampiyonası karşılaşmaları, bugün (16 Mayıs 2018, Çarşamba), Kocaeli’de oynanan grup karşılaşmaları ile tamamlandı.

Bilgilendirme: 7.-8.’lik ve 5.-6.’lık maçları Başiskele Spor Salonu’nda (saatleri 21 Mayıs 2018 akşamı ilan edilecektir) oynanacaktır. 3.-4.’lük ve final maçı Şehit Polis Recep Topaloğlu Spor Salonu’nda saat 13:00 ve 15:00’te oynanacaktır.

Genç Kızlar Türkiye Şampiyonası karşılaşmalarının ikinci gününde alınan sonuçlar şöyle;

A Grubu (Şampiyon Hasan Gemici)
Gelişim Koleji – İzmir Karşıyaka: 0-3 (18-25,16-25,16-25)
İzmit DSİ – Rize Fındıklı Tenis Doğa: 3-1 (15-25,27-25,25-22,25-14)

Puan Durumu
1.İzmir Karşıyaka – 9 puan
2.Gelişim Koleji – 6 puan
3.İzmit DSİ – 3 puan
4.Rize Fındıklı Tenis Doğa – 0 puan

Bu sonuçların ardından İzmir Karşıyaka ve Gelişim Koleji takımları, final etabına yükseldiler.

B Grubu (Şampiyon Hasan Gemici)
Van B.Şehir Bld. – Sarıyer Bld.: 0-3 (7-25,11-25,17-25)
Beşiktaş – VakıfBank: 0-3 (19-25,8-25,14-25)

Puan Durumu
1.VakıfBank – 9 puan
2.Beşiktaş – 6 puan
3.Sarıyer Bld. – 3 puan
4.Van B.Şehir Bld. – 0 puan

Bu sonuçların ardından VakıfBank ve Beşiktaş takımları, final etabına yükseldiler.

C Grubu (Şehit Polis Recep Topaloğlu)
Karayolları – Park Antalya Gençlik: 3-0 (25-7,25-19,25-22)
Çorum Beder – Antakya Bld: 0-3 (20-25,12-25,14-25)

Puan Durumu
1.Karayolları – 9 puan
2.Park Antalya Gençlik – 5 puan
3.Antakya Bld. – 4 puan
4.Çorum Beder – 0 puan

Bu sonuçların ardından Karayolları ve Park Antalya Gençlik takımları, final etabına yükseldiler.

D Grubu (Şehit Polis Recep Topaloğlu)
Nilüfer Bld. – Eczacıbaşı: 0-3 (19-25,10-25,12-25)
Kayseri OSB Teknik Koleji – Mardin Mezopotamya: 3-0 (25-15, 25-18, 25-7)

Puan Durumu
1.Eczacıbaşı – 9 puan
2.Kayseri OSB Teknik Koleji – 6 puan
3.Nilüfer Bld. – 3 puan
4.Mardin Mezopotamya – 0 puan

Bu sonuçların ardından Eczacıbaşı ve Kayseri OSB Teknik Koleji takımları, final etabına yükseldiler.

E Grubu (Başıskele)
Rota Koleji – Ayvalıkgücü Bld.: 3-0 (25-23, 25-13, 25-10)
Erzurum Atatürk Üniv. – Denizli Gençlik Hizmetleri: 0-3 (13-25, 13-25, 10-25)

Puan Durumu
1.Rota Koleji – 9 puan
2.Ayvalıkgücü Bld. – 6 puan
3.Denizli Gençlik Hizmetleri – 3 puan
4.Erzurum Atatürk Üniv. – 0 puan

Bu sonuçların ardından Rota Koleji ve Ayvalıkgücü Bld. takımları, final etabına yükseldiler.

F Grubu (Başıskele)
TVF Spor Lisesi – Ordu Çamlık Spor: 3-0 (25-22,25-19,25-17)
Galatasaray – Arkas Spor: 3-1 (23-25,25-11,25-12,25-18)

Puan Durumu
1.Galatasaray– 9 puan
2.Arkas Spor – 5 puan
3.TVF Spor Lisesi – 4 puan
4.Ordu Çamlık Spor – 0 puan

Bu sonuçların ardından Galatasaray ve Arkas Spor takımları, final etabına yükseldiler.

G Grubu (Derince)
Bursa B.Şehir Bld. – İlbank: 0-3 (20-25,16-25,25-27)

Puan Durumu
1.İlbank – 6 puan
2.Bursa B.Şehir Bld. – 3 puan
3.Ereğli Gençlik Merkezi – 0 puan

Karabük Gençlik Spor şampiyonaya katılmadığından müsabaka sonuçları puan durumuna dahil edilmemiştir.

Bu sonuçların ardından İlbank ve Bursa B.Şehir Bld. takımları, final etabına yükseldiler.

H Grubu (Derince)
Fenerbahçe – Halkbank: 3-1 (25-20,17-25,25-16,25-18)

Puan Durumu
1.Fenerbahçe – 6 puan
2.Halkbank – 6 puan
3.Eskişehir Anadolu Üniv. – 0 puan

Elazığ Polisgücü şampiyonaya katılmadığından müsabaka sonuçları puan durumuna dahil edilmemiştir. 

Bu sonuçların ardından Fenerbahçe ve Halkbank takımları, final etabına yükseldiler.

Genç Kızlar Türkiye Şampiyonası’nın maç sonuçları, fikstürü ve puan durumlarına ulaşmak için tıklayınız.

Bu Yazıya Oy Verin