TVF

Bizi Takip Edin

2017 CEV Plaj Voleybolu Mersin Satellite Sona Erdi

2017 CEV Plaj Voleybolu Mersin Satellite’da, bayanlarda Alman ikili Katarina Schillerwein/Cinja Tillmann ve erkeklerde Rus ikili Igor Velichko/Maxim Sivolap şampiyon oldu.

Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Başkanı Mehmet Akif Üstündağ ve TVF Asbaşkan Ahmet Göksu 2017 CEV Plaj Voleybolu Mersin Satellite final karşılaşmalarını, Mersin Vali Yardımcısı Halil Karpuz, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Sinan Bayraktar, Mersin Büyükşehir Belediyesi’nden; Genel Sekreter Devran Kutlugün, Spor Tesisleri Şube Müdürü Hüseyin Günaydın, Organizasyonlar Direktörü Vedat Yüksel ve Mersin Marina Genel Müdürü Cengiz İnangül ile birlikte izledi.

Katarina Schillerwein/Cinja Tillmann (Almanya) ve Rus Igor Velichko/Maxim Sivolap’ın birinci olduğu turnuvada; bayanlarda ikinciliği Belçikalı ekip Liesbeth Mouha/Katrien Gielen, üçüncülüğü Ukrayna’dan Inna Makhno/ Iryna Makhnoi erkeklerde;Norveçli ekip Lars Tveit Retterholt/ Daniel Bergerud ikinci, Sırbistan’dan Lazar Kolaric/ Djordje Klasnic ikilisi üçüncülük elde etti.

Milli oyuncularımızdan Murat Giginoğlu/Sefa Urlu, İsveçli rakipleri Alexander Annerstedt/Alexander Herrmann ikilisini 2-0 (21-13, 21-15) yenerek bir üst tura çıktı. Ancak Murat Giginoğlu’nun maç sonunda sakatlanması nedeniyle, Giginoğlu/Urlu ikilisi, Ukraynalı rakipleri Babich/Gordieiev ile yapacakları 9-12 sıralama maçına çıkamadılar. 2017 CEV Plaj Voleybolu Mersin Satellite’da erkeklerde Murat Giginoğlu/Sefa Urlu 12., Hasan Hüseyin Mermer/Ali Osman Nurettin 15., Yusuf Özdemir/Ali Cebeci 16., bayanlarda Merve Çelebi/Buğra Eryıldız 15., Merve Nezir/Aleyna Vence 16. Sırada yer aldı.

Türkiye Voleybol Federasyonu ve Mersin Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile 27-30 Temmuz tarihleri arasında yapılan turnuvanın müsabakları, Mersin Marina ve Fenerbahçe Meydanı’nda yapıldı. Toplam 15.000 Euro para ödülünün dağıtılacağı organizasyonda; 22 ülkeden 24 bayan, 24 erkek olmak üzere toplam 48 takım 96 sporcuyla mücadele etti.

Bayanlar Maç Sonuçları

Yarı Final

Makhno, In./Makhno, Ir. (Ukrayna)-Schillerwein/Tillmann (Almanya): 0-2 (20-22, 14-21)

Mouha/Gielen (Belçika)-Abalakina/Dabizha (Rusya): 2-0 (22-20, 21-18)

Bronz Madalya | Makhno, In./Makhno, Ir. (Ukrayna)-Abalakina/Dabizha (Rusya): 2-0 (21-13, 21-15)

Altın Madalya | Schillerwein/Tillmann (Almanya)/Mouha/Gielen (Belçika): 2-0 (22-20, 22-20)

Erkekler Maç Sonuçları

Yarı Final

Tiisaar/Nõlvak (Estonya)-Velichko/Sivolap (Rusya): 1-2 (21-18, 19-21, 10-15)

Kolaric/Klasnic (Sırbistan)-Retterholt/Bergerud (Norveç): 0-2 (28-30, 12-21)

Bronz Madalya | Tiisaar/Nõlvak (Estonya)-Kolaric/Klasnic (Sırbistan): 1-2 (21-19, 16-21, 5-15)

Altın Madalya | Velichko/Sivolap (Rusya)-Retterholt/Bergerud (Norveç): 2-0 (21-16, 21-17)

Bayanlar Sıralaması

Sıra No Sporcu Puanı
1 Katarina Schillerwein/Cinja Tillmann (Almanya) 200
2 Liesbeth Mouha/Katrien Gielen (Belçika) 160
3 Inna Makhno/ Iryna Makhno (Ukrayna) 120
4 Yulia Abalakina/ Ksenia Dabizha (Rusya) 100
5 Alexandra Moiseeva/Ekaterina Syrtseva (Rusya) 80
Nicole Eiholzer/Laura Caluori (İsviçre) 80
7 Martina Bonnerová/Sarka Nakladalova (Çek Cumhuriyeti) 70
Adriana-Maria Matei/Beata Vaida (Romanya) 70
9 Magdalena Dostalova/Karolina Rehácková (Çek Cumhuriyeti) 60
Lézana Placette/Aline Chamereau (Fransa) 60
Laura Giombini/Agata Zuccarelli (İtalya) 60
Olga Motrich/Svetlana Kholomina (Rusya) 60
13 Helle Søndergård/Simone Marie Okholm Hansen (Danimarka) 50
Katarzyna Kociolek/Aleksandra Gromadowska (Polonya) 50
Merve Çelebi/Buğra Eryıldız (Türkiye) 50
Merve Nezir/Aleyna Vence (Türkiye) 50

Erkekler Sıralaması

Sıra No Sporcu Puanı
1 Igor Velichko/ Maxim Sivolap (Rusya) 200
2 Lars Tveit Retterholt/ Daniel Bergerud (Norveç) 160
3 Lazar Kolaric/ Djordje Klasnic (Sırbistan) 120
4 Mart Tiisaar/ Kusti Nõlvak (Estonya) 100
5 Philipp Arne Bergmann/Yannick Harms (Almanya) 80
Mykola Babich/Iaroslav Gordieiev (Ukrayna) 80
7 Florian Schnetzer/Peter Eglseer (Avusturya) 70
Nejc Zemljak/Jan Pokeršnik (Slovenya) 70
9 Youssef Krou/Quincy Aye (Fransa) 60
Yaroslav Koshkarev/Ruslan Bykanov (Rusya) 60
Alexander Likholetov/Ilya Leshukov (Rusya) 60
Murat Giginoğlu/Sefa Urlu (Türkiye) 60
13 Bennet Poniewaz/David Poniewaz (Almanya) 50
Alexander Annerstedt/Alexander Herrmann (İsveç) 50
Hasan Hüseyin Mermer/Ali Osman Nurettin (Türkiye) 50
Yusuf Özdemir/Ali Cebeci (Türkiye) 50
Bu Yazıya Oy Verin