TVF
Bizi Takip Edin

A Erkek Milli Takımımız, Dünya Şampiyonası Avrupa Kıta Elemeleri İçin Lyon’da

A Erkek Voleybol Milli Takımımız, Lyon’da 24-28 Mayıs tarihlerinde yapılacak olan 2018 Dünya Şampiyonası Avrupa Kıta Elemeleri’nin 2. etap karşılaşmaları için, bugün (23 Mayıs 2017 Salı) Fransa’ya gitti.

 

Hazırlıklarını, Joshko Milenkoski ve ekibi yönetiminde, TVF Burhan Felek Voleybol Salonu’nda yapan Milli Takımımız, Dünya Şampiyonası Avrupa Kıta Elemesi 2. Etap ilk maçını yarın, Türkiye saati ile 16.00’da, Azerbaycan ile oynayacak. Milli Takımımız daha sonra sırasıyla; İzlanda, Fransa, Almanya ve Ukrayna ile karşılaşacak.

 

DÜNYA ŞAMPİYONASI 2018

10-30 Eylül 2018 tarihleri arasında Bulgaristan ve İtalya’nın ortaklaşa düzenleyeceği Dünya Şampiyonası’na 24 takım katılıyor. 2017 faaliyet programıiçinde yer alan ve üç etaplı yapılacak Avrupa Kıtası Elemeleri’ne Milli Takımımız, ikinci etaptan itibaren katılıyor.

 

Toplam altı grup şeklinde yapılacak ikinci etap Avrupa elemelerinde, gruplarında birinci olan altı takım finallere katılmaya hak kazanacak.

 

Gruplarında ikinci olan altı takım üçüncü etap Avrupa elemelerine, bu grubu birinci bitiren takım da finallere katılacak.

 

Dünya Şampiyonası 2. Etap Avrupa Kıta Elemesi Maç Programı

Katılan Takımlar: Fransa, Türkiye, Almanya, Ukrayna, Azerbaycan, İzlanda

24.05.2017 – 16.00 | Türkiye – Azerbaycan
25.05.2017 – 18.30 | İzlanda – Türkiye
26.05.2017 – 21.30 | Türkiye – Fransa
27.05.2017 – 21.30 | Türkiye – Almanya
28.05.2017 – 18.30 | Ukrayna – Türkiye

 

(*) Maçlar Türkiye saati iledir.

 

Temmuz’da yapılacak olan Dünya Şampiyonası 3. Etap Avrupa Elemesi’ne; 2. etap elemelerinde, gruplarında ikinci olan altı takımlar katılacak.

 

Milli Takım Kafilesi

Teknik ve İdari Kadro

Kafile Başkanı/A Erkek Milli Takımlar ve Teknik Kurul Koordinatörü: Semih Oktay

Başantrenör: Joshko Milenkoski

Antrenörler: Akif Gökhan Öner, Barış Özdemir

Antrenör Yardımcısı: Mert Karatop

Kondisyoner: Gençer Yarkın

İstatistik Antrenörü: Aykut Aydın

Fizyoterapist: Abdullah Akay

Masör: Hamza Güçlü

 

A ERKEK MİLLİ TAKIM OYUNCU KADROSU
ADI SOYADI POZİSYON KULÜBÜ
Emre Batur Orta Oyuncu Halkbank
Caner Pekşen Pasör İstanbul BBSK
Baturalp Burak Güngör Köşe Ziraat Bankası
Hasan Yeşilbudak Libero Halkbank
Gökhan Gökgöz Köşe Arkas Spor
Serhat Coşkun Pasör Çaprazı Afyon Bld. Yüntaş
Arslan Ekşi Pasör Lokomotiv Novosibrisk (Rusya)
Mert Marko Matiç Orta Oyuncu İstanbul BBSK
Samet Faik Güneş Orta Oyuncu Halkbank
Murat Yenipazar Pasör Hypo Tirol (Avusturya)
Caner Dengin Libero Halkbank
İzzet Ünver Köşe Maliye Piyango
Yiğit Gülmezoğlu Üniversal Arkas Spor
Mustafa Koç Orta Oyuncu Arkas Spor
Bu Yazıya Oy Verin