Nezir ve Vence, 2017 CEV U22 Plaj Voleybolu Avrupa Şampiyonası'nda tur atladı

 

2017 CEV U22 Plaj Voleybolu Avrupa Şampiyonası için Avusturya'da Milli Takım oyuncularımızdan Merve Nezir ve Alenya Vence ikilisi grup maçlarını geçerek, birinci eleme turuna yükseldiler. Milli oyuncularımız yarın (17 Haziran Cumartesi), Türkiye saati ile 10.00'da, E Grubu'nun üçüncüsü Zoi Konstantopoulou-Anastasia Yiasoumi (Kıbrıs) ikilisine karşı, ikinci eleme turuna yükselmek için mücadele edecekler.

 

Bayanlarda sekiz ayrı grupta dörderli toplamda 32 takımın mücadele ettiği şampiyonada Milli oyuncularımız Merve Nezir ve Alenya Vence ikilisi C Grubu'nda yer aldı. Rakipleri; Anita Deev / Michal Barannik (İsrail) ikilisini 21-13 ve 21-10'luk setlerle, Valmira Ramadani / Dhurate Sylejmani (Kosova) ikilisini ise 21-15 ve 21-13'lük setlerle 2-0 yenerek, grubunda ikinci oldu. 

 

Statü gereği grup maçlarında ilk üç sırada yer alan takımlardan, birinci olanlar doğrudan ikinci eleme turuna çıkıyorlar. Gruplarda ikinci ve üçüncü olanlar ise kura ile birinci eleme turunda eşleşiyor ve ikinci eleme turuna çıkmak için mücadele ediyorlar. Birinci eleme turu karşılaşmalarından galip ayrılanlar, aynı gün, grup birincileriyle eşleşerek, çeyrek final için mücadele edecekler. Çeyrek final maçlarından sonra, 18 Haziran 2017 Pazar günü, yarı final ve final maçları yapılacak.

 

Aynı turnuvada erkeklerde H Grubu’nda mücadele eden plaj voleybolu oyuncularımız Emirhan Ulutaş ile Hasan Hüseyin Yıldırım ikilisi gruplarındaki maçları kaybederek, 2017 CEV U22 Plaj Voleybolu Avrupa Şampiyonası'na veda ettiler. 

 

C Grubu Maç Sonuçları

Nezir/Vence - Deev/Barannik: 2-0 (21-13, 21-10)

Gerson/Böbner - Ramadani/Sylejmani: 2-0 (21-14, 21-10)

Nezir/Vence - Ramadani/Sylejmani: 2-0 (21-15, 21-13)

Gerson/Böbner - Deev/Barannik: 2-0 (21-15, 21-9)

Deev/Barannik - Ramadani/Sylejmani: 2-0 (21-13, 21-14)

Gerson/Böbner - Nezir/Vence: 2-0 (25-23, 21-16)

 

C Grubu Sıralama

 

Sıralama

Takım

Puan

Kazanılan

Kaybedilen

1

Dunja Gerson / Esmee Böbner (İsviçre)

6

3

0

2

Merve Nezir / Aleyna Vence (Türkiye)

5

2

1

3

Anita Deev / Michal Barannik (İsrail)

4

1

2

4

Valmira Ramadani / Dhurate Sylejmani (Kosova)

3

0

3

 

 

Habere ait fotoğraflar

Eklenme Tarihi: 16.06.2017 17:19
MAÇ TAKVİMİ
Haziran 2017
PtSaÇaPeCuCtPa
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30
Plaj Voleybolu Kulüpler Ligi Finali Tv Yayın Programı
2 Temmuz 2017 Pazar
16:00 S-Sport
Erkekler Finali
17:00 S-Sport
Bayanlar Finali

 

 

Festival Voleybol

TV'de Voleybol
Pazartesi
Smart Spor TV Saat:14.00
Smaç - Adnan Paşaoğlu
Salı
Bursaspor TV Saat:19.30
Filenin Timsahları - Bartu Kösemsever
Sports TV Saat: 21.30
5. Set – Metin Görgün – Reşat Yazıcıoğulları
Çarşamba
TRT Spor Saat:12.15
Set, Maç, Smaç - Faruk Mutkan
NTV Spor Saat: 19.00
Son Set – Burcu Hakyemez Dal
Perşembe
A Spor Saat:10.00
Voleybol'a
FB TV Saat:10.30
Smaçör
Radyospor Saat:16.30
Filenin Yıldızları - Başak Koç
GS TV Saat:17.00
Voleybol Arenası - Berna Sezer
© 2013 TVF | Tüm hakları Türkiye Voleybol Federasyonu'na aittir.