TVF

Bizi Takip Edin

Giginoğlu & Urlu Finalde

Türkiye’de ilk kez düzenlenen ve Türkiye Voleybol Federasyonu’nun iki etabına ev sahipliği yaptığı 2017 CEV Avrupa Kar Voleybolu Turu’nun Bursa Uludağ’daki üçüncü etap maçlarında finalistler belli oldu.

Milli sporcularımızdan; Murat Giginoğlu/Safa Urlu ikilisi finale adını yazdırırken, Hasan Hüseyin Mermer/Ali Osman Nurettin ikilisi ve bayanlarda Aleyna Vence/Nursel Yaren Sencel ikilisi bronz madalya için sahaya çıkacaklar. 
Erkekler yarı finalinde Türk derbisi
Erkekler yarı finalinin Türk derbisinde Milli sporcularımız Murat Giginoğlu/Safa Urlu ile Hasan Hüseyin Mermer/Ali Osman Nurettin ikilisi karşı karşıya geldi. Seyircilerin büyük destek verdiği iki takımın maçında, 15-17, 8-11’lik setlerle galip gelen Murat Giginoğlu/Safa Urlu ilk finalist oldu.
Yarı finalin ikinci maçında Rusya’dan Yury Bogatov/Ruslan Daianov ile Ukrayna’dan Oleksandr Ioisher/Vladyslav Khrystov karşılaştı. Rus ekip yarı final maçını zorlanmadan 11-7, 11-7’lik setlerle kazanarak, Giginoğlu/Urlu ikilisinin finaldeki rakipleri oldu. Murat Giginoğlu/Safa Urlu, Yury Bogatov/Ruslan Daianov ikilisiyle, saat 11.00’de altın madalya için mücadele verecek.
Bayanlar final maçında ise Rusya’dan Ksenia Khakimzanova/Liudmila Dayanova ile Romanya’dan Maria Matei/Beata Vaida birincilik için, saat 11.45’te karşı karşıya gelecekler. Bayanlar ve erkekler final maçları, 5 Mart Pazar günü (yarın), saat 11.00’den itibaren TRT Spor’dan naklen verilecek.
Bayanlar ve Erkeklerde Bronz madalya mücadelesi
Bayanlar kategorisinde Milli oyuncularımız Aleyna Vence/Nursel Yaren Sencel, Rus ekip Elmira Alieva/Natalia Nazarova ile, erkekler kategorisinde ise Hasan Hüseyin Mermer/Ali Osman Nurettin ikilisi, Ukrayna’dan Oleksandr Ioisher/Vladyslav Khrystov ile bronz madalya için mücadele verecekler. Erkekler üçüncülük maçı saat 10.00’da, bayanlar maçı saat 10.30’da başlayacak. 
Bayanlar ve erkekler kategorisinde yarının (5 Mart 2017 Pazar) maç programı şöyle:
Bayanlar Kategorisi
Üçüncülük Maçı
10.30 | Elmira Alieva/Natalia Nazarova (Rusya)-Aleyna Vence/Nursel Yaren Sencel (Türkiye)
Birincilik Maçı
11.45 | Ksenia Khakimzanova/Liudmila Dayanova (Rusya)-Maria Matei/Beata Vaida (Romanya)
 
Erkekler Kategorisi
Üçüncülük Maçı
10.00 | Oleksandr Ioisher/Vladyslav Khrystov (Ukrayna)-Hasan Hüseyin Mermer/Ali Osman Nurettin (Türkiye)
Birincilik Maçı
11.00 | Yury Bogatov/Ruslan Daianov (Rusya)-Murat Giginoğlu/Safa Urlu (Türkiye)
Bayanlar ve erkekler kategorisinde bugün (4 Mart 2017 Cumartesi) oynanan maçların sonuçları ise şöyle:
Bayanlar Kategorisi
7.lik Sıralama Maçları (Kaybedenler)
Bye – Elizabet Palavandishvili/Nana Tsotsonava (Gürcistan)
Başak Bakar/Açelya Yalcinkaya-Rojda Bektaş/Lana Gülşen Yılmaz (Türkiye): 0-2 (4-11, 7-11)
5.lik Sıralama Maçları (Kaybedenler)
Elizabet Palavandishvili/Nana Tsotsonava (Gürcistan)-Elmira Alieva/Natalia Nazarova (Rusya): 0-2 (2-11, 7-11)
Rojda Bektaş/Lana Gülşen Yılmaz (Türkiye)-Adriana-Maria Matei/Beata Vaida (Romanya): 0-2 (8-11, 5-11)
Yarı Final Maçları
Ksenia Khakimzanova/Liudmila Dayanova (Rusya)-Elmira Alieva/Natalia Nazarova (Rusya): 2-0 (11-6, 11-6)
Aleyna Vence/Nursel Yaren Sencel (Türkiye)-Adriana-Maria Matei/Beata Vaida (Romanya): 0-2 (5-11, 7-11)
 
Erkekler Kategorisi 
3. Etap
Murat Giginoğlu/Safa Urlu (Türkiye)-Yury Bogatov/Ruslan Daianov (Rusya): 0-2 (8-11, 7-11)
Emir Kavuzlu/Kemal Şah (Türkiye)-Hasan Hüseyin Mermer/Ali Osman Nurettin (Türkiye): 0-2 (6-11, 15-17)
7. lik Sıralama Maçları (Kaybedenler)
Oleksandr Ioisher/Vladyslav Khrystov (Ukrayna)-Yusuf Özdemir/Ali Cebeci (Türkiye): 2-0 (11-6, 13-11)
Damjan Pusonjic/Srdjan Medan (Sırbistan)-Michal Gréc/Robert Majzel (Slovakya): 2-1 (11-6, 9-11, 11-3)
5.lik Sıralama maçları (Kaybedenler)
Emir Kavuzlu/Kemal Şah (Türkiye)-Oleksandr Ioisher/Vladyslav Khrystov (Ukrayna): 1-2 (11-5, 12-14, 6-11)
Murat Giginoğlu/Safa Urlu (Türkiye)-Damjan Pusonjic/Srdjan Medan (Sırbistan): 2-0 (11-5, 11-6)
Yarı Final Maçları
Yury Bogatov/Ruslan Daianov (Rusya)-Oleksandr Ioisher/Vladyslav Khrystov (Ukrayna): 2-0 (11-7, 11-7)
Hasan Hüseyin Mermer/Ali Osman Nurettin (Türkiye)-Murat Giginoğlu/Safa Urlu (Türkiye): 0-2 (15-17, 8-11)
 
Bu Yazıya Oy Verin