AP Türkiye Dostluk Grubu Başkanı Czarnecki, TVF Başkanı Üstündağ’ı Makamında Ziyaret Etti

Avrupa Parlamentosu (AP) Türkiye Dostluk Grubu Başkanı ve aynı zamanda Polonya Voleybol Federasyonu (PZPS) Uluslararası İlişkilerden Sorumlu Başkan Yardımcısı olan Ryszard Czarnecki, Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Başkanı Mehmet Akif Üstündağ’ı makamında ziyaret etti.

Ziyarette, AP Türkiye Dostluk Grubu Genel Sekreteri İpek Tekdemir de yer aldı.

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Üstündağ, ziyaretten duyduğu memnuniyetini belirterek, “Polonya voleybolda ekol olmuş bir ülke. Bu ziyaretleri bizler için çok değerli, çok kıymetli. Demek ki, Türkiye olarak örnek olacak organizasyonlara imza atmışız ki voleybolun geliştirilmesi konusunda karşılıklı fikir alışverişinde bulunması için değer görüyoruz.”

Voleybolda özellikle altyapının geliştirilmesi için neler yapılabileceği konusunda fikir alışverişinde bulunduklarını belirten AP Türkiye Dostluk Grubu Başkanı ve PZPS Uluslararası İlişkilerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Czarnecki, “TVF Başkanı Üstündağ’a bizleri ağırladıkları ve makamında kabul ettikleri için çok teşekkür ediyorum. İki ülke arasında voleybolun gelişimine nasıl katkı sağlayabiliriz diye görüş alışverişinde bulunduk. Değişim programları aracılığıyla hem Türk antrenörler hem de Polonyalı antrenörler her iki ülke de eğitim almalarının voleybolun gelişimi için önemli olabileceğini ifade ettik.”

Bu yıl Polonya’da düzenlenen hazırlık turnuvalarında hem kadın hem erkek Türk takımlarının yer almasından dolayı mutlu olduğunu da ifade eden Czarnecki, “Önümüzdeki yıllarda da bu tür organizasyonları devam ettirmek istiyoruz. Türkiye’nin voleyboldaki başarısı ortada. Sayın TVF Başkanı Üstündağ yönetiminde Türk voleybolu harika bir ivme yakaladı, inanılmaz başarılar elde etti” dedi.

AP Türkiye Dostluk Grubu olarak sportif faaliyetleri her zaman destekleyeceklerini söyleyen Czarnecki, “Türkiye Voleybol Federasyonu son yıllarda oldukça başarılı organizasyonlara imza attı. Türkiye’nin düzenlediği organizasyonlara imrenerek bakıyoruz. Türkiye hem altyapılarda hem de A Takım seviyesinde büyük başarılar elde etti. Türkiye Ligi erkekler ve kadınlarda çok önemli bir yere sahip. Bu yüzden bu başarıların arkasındaki gerçek hikâyeyi bizzat TVF Başkanı Üstündağ’dan dinlemek istedik. Sayın Başkan, bizlere Ankara’da yer alan Spor Lisesi’nden ve Fabrika Voleybol Okulu projelerinden bahsetti. Bizler adına çok faydalı bir görüşme oldu” dedi.

AP Türkiye Dostluk Grubu Başkanı ve Polonya Voleybol Federasyonu (PZPS) Uluslararası İlişkilerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Ryszard Czarnecki, ziyaretin ardından Başkent Voleybol Kampüsü’nü gezerek, tesisler, okul ve öğrenci yurdu ile ilgili bilgiler aldı.

Bu Yazıya Oy Verin