Derya Cebecioğlu ve Şahin Çatma, Sırbistan Galibiyetini Değerlendirdi

20 Yaş Altı Genç Kız Milli Takımımız, 2019 FIVB U20 Dünya Şampiyonası’ndakü üçüncü maçında Sırbistan’ı 18-25, 25-23, 25-23, 16-25 ve 15-8‘lik setlerle 3-2 mağlup etti. Millilerimizde başantrenör Şahin Çatma ve takım kaptanı Derya Cebecioğlu karşılaşmanın ardından galibiyeti değerlendirdi.

20 Yaş Altı Genç Kız Milli Takımı kaptanı Derya Cebecioğlu; “Galibiyetten dolayı memnunuz. Maçın başında biraz gergindik ancak mücadelenin sonuna kadar pes etmedik. Sırbistan maçı gruptaki en zorlu mücadelerimizden biri oldu. Rakibimiz karşısında sonuna kadar savaştık, bu da bize galibiyeti getiren etken oldu” dedi.

20 Yaş Altı Genç Kız Milli Takımı başantrenörü Şahin Çatma ise; “Kaybedebileceğimizi asla düşünmedim. Grupta oynadığımız ilk iki karşılaşma 3-2’lik sonuçla sona ermişti, bugünde aynı şey oldu. Pes etmeyen ve sonuna kadar savaşan bir ekibiz. Oyuncularımla gösterdikleri performans ve ortaya koydukları mücadeleden dolayı gurur duyuyorum. İlk turun belki de en zorlu grubunda mücadele ettik. İkinci tur daha da zorlu olacağını biliyoruz” şeklinde konuştu.

Bu Yazıya Oy Verin